Soğuk hava kış çaylarına yönlendirdi

tarafından
78
Soğuk hava kış çaylarına yönlendirdi

Havaların soğuması ile birlikte hastalıklar da baş göstermeye başladı. Alternatif tıp uzmanları ise soğuk havalarda özellikle kış çaylarının önemli olduğunu belirtiyor.

Soğuk hava hastalıkları da birliktesi getiriyor. Sağlık Kurumularda uzun uzun kuyruklar oluşurken, yurttaşlar seçenek tıbba da yönelebiliyor. Seçenek tıp denilince de akla ilk olarak aktarlar geliyor. Şu gizemeler aktarlar da uzun mesailer mevzubahisi.
ENFEKSİYONLARI GİDERİYOR
İlaç tüketiminin yanı gizeme enerjik ve devingen kalmak için aktarların yolunu yakalayan yurttaşlar, özellikle kış çaylarına rağbet ediyor. Ihlamur, adaçayı, papatya, zencefil, zerdeçal, havlucan, kuşburnu gibi nebatlardan hazırlanan çaylar, bedendeki enfeksiyonları gidermede ehemmiyetli rol oynuyor.
SAĞLIĞINIZI KIŞ ÇAYLARI İLE GÖZETİN
Aktarlara göre bir başka hassasiyet gösterilmesi gereken nokta ise hastalanmadan bu çayları harcamak. Yurttaşların sıhhatlerini gözetmek ve hasta olmamak için kış çaylarını kullandıklarını ve bundan da oldukça hoşnut kaldıklarını belirten aktarlar, gribal enfeksiyonların bu biçimde tesirsiz hale gelebileceğini belirtiyor.
GÜN İÇERİSİNDE 1-2 FİNCAN ÇAY İÇİN
Kışın çok rakamda nebatın satışının çoğaldığını kaydolan aktarlar, “Soğuk kış günlerinde kış hastalıklarından gözetmek için ıhlamur, adaçayı, papatya, zencefil, zerdeçal, havlucan, kuşburnu gibi nebatlar kullanılabilir. Yurttaşlar, gribal enfeksiyon gibi hastalıklardan bu nebatlarla korunabilir. Bu günlerde bağışık sisteminin eforlu yakalanması ehemmiyet talep ediyor. Tabi bunları hastalanmadan kullanmakta fayda var. Kumpaslı olarak gün içerisinde 1-2 fincan içilmesi vaziyetinde netlikle bereketi görülecektir” diyor.