Sağlık Bakanı’ndan Yıldız Tilbe’ye: Aile hekimine gidin

tarafından
69
Sağlık Bakanı’ndan Yıldız Tilbe’ye: Aile hekimine gidin

Yıldız Tilbe’nin “Hastayız, Sağlık Bakanlığı bedava ilaç dağıtsın” seslenişine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Aile hekimine müracaat etsin, oradan ücretsiz alabilir” karşılığını verdi.

Yıldız Tilbe, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından hastalığıyla ilgili kendine has üslubuyla paylaşım yapmış ve dikkatleri üzerine çekmişti.
“BAKANLIK BEDAVA İLAÇ DAĞITSIN”
Tilbe, domuz giribinden kurtulmak istediğini belirtip; “Domuz yemiyoruz neden domuz gribi oluyoruz? Bu virüsten kurtulmak, sağlıklı olmak istiyoruz. Millet olarak hastayız. Nolucaz böyle. Bize yazık değil mi? Hastalıktan yorgun düştüm. Sağlık Bakanlığı bize bedava hayrına Allah rızası için ilaç dağıtsa ya, valla lütfen.” SAĞLIK BAKANI CEVAP VERDİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Yıldız Tibe’ye: “Sanatçımıza geçmiş olsun temennilerimi buradan iletmiş oluyorum. Sayın Yıldız hanım aile hekimine müracaat ederse oradan ücretsiz zaten alabilir veya herhangi bir hekim reçete yazdığında geri ödeme kurumu bunu ödüyor ama gripten korunmanın en önemli unsuru elleri sık sık yıkamak, istirahat ve bol sıvı.” diye cevap verdi.