Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

tarafından
95
Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan güneş, kum ve denizin cildinize vermiş olduğu zararları sonbahar aylarında onarabilirsiniz. Yaz aylarının bitmesi ile birlikte güneşin cildimize bıraktığı izlerde ortaya çıkmış durumdadır. Bu lekelerden kurtulmak istiyorsanız eğer aşağıdaki uygulamaları yapabilirsiniz…

Cildinizi Temizleyin

 

Gün içerisinde cildiniz çeşitli kirlere maruz kalabilir ya da yağlanabilmektedir. Doktorunuza giderek cilt yapınıza uygun olan yüz temizleme ürünlerinden her gün sabah ve akşam düzenli olarak sürebilirsiniz. Özelliklede akşamları makyajınızı temizlemeden ve cilt temizliği yapmadan kesinlikle yatağa girmemeye özen gösteriniz.

Günlük Nemlendirici Kullanın

 

Yaz aylarının sıcak havaları cildinizi iyice ısıtırken, yüzünüzü de oldukça kurutmuş olacaktır. Bu nedenden ötürü her temizlik sonrası cilde uygun olan nemlendirici sürünüz. Nemlenmiş olan cilt daha sağlıklı ve canlı bir görüntüye kavuşacaktır.

Peeling Uygulayın

 

Cilde uygun olan peeling maskesi her hafta düzenli olarak uygulanması gereken bir uygulamadır. Bu vesile ile ciltte oluşan ölü deriler arındırılıp ve pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.

Maske Yapın

 

Haftada bir kere mutlaka cildinize uygun olan bir maske uygulayabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız zaman tüm bakımlar daha iyi ve net sonuçlar verecektir. Ayrıca bu şekilde istemiş olduğunuz bir cilt yapısına sahip olup cildinizi tazelemiş olacaksınız.

Uzmanından Yardım Alın

 

Bu uygulamaları yaptıktan birkaç hafta sonra lekelerde ve cilt yanıklarında gözle görülecek şekilde iyileşme ve düzelme yok ise kesinlikle bir dermatolog uzmana görünüp leke tedavisi ya da kimyasal peeling tedavisi uygulayabilirsiniz.