Makyaj Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

tarafından
374
Makyaj Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Makyaj öncesi cildin temiz ve makyaja hazır hale gelmiş olması önemlidir. Bu sebeple makyaj öncesi bazı temizlik, nemlendirme ve bakım işlemleri uygulanmalıdır. Eğer bunun gibi bakım ve benzeri temizleme işlemlerini yapmazsanız, makyajınız hatalı ve komik görünebilir. Bunun için makyaja başlamadan önce bakım ya da herhangi bir temizleme işlemi yapmıyorsanız fakat nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, ‘makyaj öncesi cilt bakımı nasıl yapılır?‘ diye soruyorsanız, işte şunları yapmanız gerekiyor;

 

Öncelikle özellikle yüzünüzü makyaj öncesinde bir sabun ya da temizleyici jel yardımı ile yıkayın ve kurulayın. Temizlenen cildinize peeling ya da bunun gibi ölü deri temizleme etkisi olan jel ya da kremler ile cildinizdeki ölü derileri atarak temizleme ve bakım işlemine devam edin. Gerekirse düzenli olarak siyah noktalar için bantlar ya da siyah noktalar için maskeleri de kullanabilirsiniz. Bunlar da cildinizdeki siyah noktaları temizleyecektir.   Makyaj öncesi bakım işlemlerine cildinizi nemlendirerek devam edin. Cildiniz kuru ise yağ bazlı, yağlı ise su bazlı ürünler kullanmaya çalışın ve yağlı bir cildiniz var ise yağ bazlı nemlendiriciler kullanmak cildinizin olduğundan parlak ve yağlı görünmesine sebep olacaktır.

 

Kuruyan cildinizi ve dudaklarınızı sürekli nemlendirerek peeling ve benzeri temizlik işlemlerini tamamladığınız zaman cildiniz daha canlı, pürüzsüz, beslenmiş ve temiz görünecektir. Bu yüzden makyaj öncesi cilt bakımı yapmak önemlidir ve makyaja başlamak için önemli bir ilk adımdır.